Piszą o nas

logo portal informacyjny Przegląd Koniński

7 faktów na temat raka jelita grubego, które powinniśmy znać

– Wywiad z lek. Ewą Kasińską >>>więcej


logo portal informacyjny Przegląd Koniński

Wywiad z lek. Ewą Kasińską o stanach przednowotworowych i nowotworowych górnego odcinka przewodu pokarmowego >>>więcej

Najwyższa_Jakość_1

 

Kilkanaście firm, liderów rynku z całej Polski spotkało się na Gali Najwyższej Jakości w pałacu w Biedrusku. Patronat sprawował Nasz Głos Poznański. >>>więcej

„Przegląd Koniński” 9-15 marzec 2010r, nr 1091570


„Przegląd Koniński” 8-14 marzec 2005r, nr 10W nagrodę Eskulap >>>więcej


„Przegląd Koniński” 1-7 lutego 2005r, nr 5Wybrali ich pacjenci >>>więcej


„Przegląd Koniński” 25-31 styczeń 2005r, nr 4To wygrali moi pacjenci >>>więcej


„Przegląd Koniński” 14-20 grudnia 2004r, nr 50Nie ma polipa, nie ma raka! >>>więcej


„Przegląd Koniński” 18-24 maja 2004r, nr 20Najgroźniejsze są wirusy! >>>więcej

 

Z NAMI DO UNII >>>więcej„Przegląd Koniński” 17-23-02-2004r, nr 7 (1255) Jesteśmy dla Pacjentów ! >>>więcej


„Przegląd Koniński” 21-27-01-2003r, nr 3 (1199)Nowoczesny budynek czeka na pacjentów >>>>więcej


„Gazeta Poznańska” 20-01-2003r, nr 16Najnowocześniejszą placówkę gastroenterologii w Konińskiem otwarto w sobotę, 18 stycznia, w Koninie. Jest to placówka prywatna >>>>więcej

 

„THE BERLIN-CHEMIE NEWS” wydanie 11, marzec 2000r.

SYLWETKI – Kongres gastroenterologiczny w Rzymie

Relacja dr Wiesławy Jabłońskiej-Kasińskiej

Pani Doktor, jest Pani osobą, która co roku uczestniczy w kongresach gastroenterologicznych, światowych i europejskich. Ciekawi mnie to, czy w tej dziedzinie – gastrologii, dzieje się tak dużo, że warto na takie zjazdy jeździć?

Tak. W gastroenterologii postęp jest ogromny. W związku z tym, pobyt na kongresie daje lekarzowi ogromny zasób nowych wiadomości, również z dziedziny nowych technik diagnostycznych. Uczestniczę nie tylko w kongresach, ale także w kursach podyplomowych. Szczególnie interesują mnie kursy z dziedziny endoskopii. Poznaję na nich nowo wprowadzane techniki, które potem staram się stosować w swojej praktyce lekarskiej.

Czy istnieje możliwość dyskusji z profesorami światowej sławy oraz porównywania doświadczeń?

Tak, oczywiście. Żaden profesor nie uchyli się od udzielenia odpowiedzi na postawione pytanie czy problem. Tym bardziej cenne są takie spotkania.Uczestniczyła Pani w różnych kongresach – Paryż, Wiedeń, Berlin, Birmingham. Czy za każdym razem przywozi Pani nowości, które warto wykorzystać?

Tak. Zawsze jest coś nowego. Poznaję nowe poglądy na leczenie i diagnozowanie schorzeń układu pokarmowego.Ten ostatni kongres, w Rzymie, zalicza się do szczególnych. Tam właśnie została zakwalifikowana Pani praca naukowa. Pani doktor, interesuje mnie, jaki był temat oraz zgromadzony do tej pracy materiał.Kongres w Rzymie był ukoronowaniem mojej pracy lekarskiej i badawczej. Została tam przyjęta moja praca naukowa, dotycząca rozprzestrzeniania się infekcji Helicobacter pylori u pacjentów z ówczesnego województwa konińskiego. Helicobacter pylori odpowiada za zapalenie żołądka, wrzody żołądka i dwunastnicy, a także została uznana za czynnik rakotwórczy pierwszej klasy. Sprawą rozprzestrzeniania infekcji Helicobacter pylori w ówczesnym województwie konińskim zajęłam się już w 1992 roku. Materiał byt zbierany przez wiele lat i dotyczył ponad 3000 osób. Wyniki badań wykazały, że infekcja Helicobacter pylori u pacjentów w tym regionie wynosi 87%. Wyniki takie klasyfikują okręg koniński, jak również Polskę, na poziomie krajów rozwijających się w krajach rozwiniętych infekcja Helicobacter pylori sięga 30%, a w rozwijającychsię 60-70%. W Afryce natomiast sięga 100%. Wysoki procent zakażeń Helicobacter pylori powoduje, że wiele osób zgłasza się do gastrologa z dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego. Właściwe leczenie eliminuje bakterie oraz dolegliwość.Pani Doktor. Praca Pani była jedyną pracą zakwalifikowaną na kongres z terenu całej Wielkopolski. Dla komisji oceniającej na pewno ważny był zarówno wysoki poziom pracy, jak i przedstawione w niej wyniki.Myślę, że prace zakwalifikowane przez komisję kongresową muszą wykazywać wysoki poziom. Około 50% wszystkich przesyłanych prąd jest zakwalifikowanych do przedstawienia na kongresie. Moja praca musiała więc mieć zarówno walory poznawcze, jak i naukowe: przedstawiłam w niej sytuację w zachodniej części Polski w dziedzinie infekcji Helicobacter pylori. Praca została dopuszczona do przedstawienia na kongresie w formie plakatowej.Czy taka forma pozwoliła w pełni przedstawić własny pogląd na leczenie infekcji H. pylori?Bez wątpienia tak. Są wyznaczone miejsca dla osób, które przedstawiają plakaty. Uczestnicy kongresu mogą zadawać autorom pracy pytania oraz dyskutować na interesujący ich temat.Praca Pani była wykonywana pod patronatem Kliniki Gastroenterologii Akademii Medycznej w Łodzi.Tak. Moja praca została wykonana pod opieką pani docent doktor Ewy Małeckiej-Panas z Kliniki Gastroenterologii AM w Łodzi. Jest ona wysokiej klasy specjalistą-gastroenterologiem.Jak rysuje się przed Panią kariera naukowa?Chcę zaznaczyć, że przede wszystkim jestem lekarzem praktykiem. Na co dzień nie zajmuję się pracą naukową. Najbardziej interesuje mnie pacjent. Oczywiście, chętnie podejmuję się wszelkiej pracy badawczej, jeśli tylko czas mi na to pozwala.Dziękuję za rozmowę i życzę dalszych sukcesów.Dziękuję bardzo.Rozmawiała M. B.


 

„THE BERLIN-CHEMIE NEWS” wydanie 7, marzec 1999r.

Pierwszy w Polsce videoendoskop w gabinecie prywatnym

Pani doktor Wiesława Jabłońska-Kasińska współpracuje z naszą firmą 5 lat. Jest jedy- nym specjalistą-gastroenterologiem w byłym woj. konińskim. Oprócz tego, że pracuje w Wojewódzkim Szpitalu w Koninie, prowadzi dobrze prosperujący gabinet prywatny, który stał się centrum gastrologii pod nazwą Gastroenterologia Konińska. Jaki zakres badań może Pani zaproponować pacjentowi w swoim gabinecie?

Pełen zakres badań endoskopowych: gastroskopia, rektoskopia, sigmoidoskopia i kolonoskopia. Mogą być też wykonane testy na Helicobacter pylori. W najbliższym czasie zakupiony będzie unit do polipektomii, wówczas będę mogła usuwać polipy z przewodu pokarmowego.

Jak długo trzeba czekać, aby skorzystać z Pani porady lekarskiej?

Staram się, aby wszyscy byli przyjęci w dniu zgłoszenia. Często jednak trzeba poczekać na swoją kolej.

Od którego roku prowadzi Pani swój prywatny gabinet?

Gabinet-funkcjonuje od siedmiu lat. Oprócz pacjentów z konińskiego, przyjeżdżają do mnie ludzie z kaliskiego, poznańskiego, sieradzkiego, łódzkiego i bydgoskiego. Ostatni, bardzo cenny Pani zakup to videoendoskop. Jakie możliwości diagnostyczne daje taki sprzęt?

Na ekranie, w powiększeniu, widoczny jest przewód pokarmowy. Nie można przeoczyć żadnej, nawet drobnej zmiany chorobowej. Chory sam może obejrzeć ewentualne zmiany. Pacjenci są przekonani, że wrzód jest czymś wypukłym; tymczasem jest to ubytek błony śluzowej żołądka. Mając taką aparaturę, wyjeżdżając na zagraniczne konferencje, mogę przedstawić ciekawe przypadki. Videoendoskop daje bowiem możliwość nagrywania.

Jak Pani ocenia współpracę z naszą firmą?

Wspólnie promujemy dobre leki. Otrzymuję od Państwa potrzebne ulotki, plakaty, próbki leków. Bardzo dobrze opracowana jest „dieta w chorobie wrzodowej”, pacjenci chętnie z niej korzystają. Są zadowoleni z leczenia choroby wrzodowej Raniberlem, a także z eradykacji Helicobacter pylori.

Dziękuję bardzo za rozmowę. Życzę dalszych sukcesów osobistych i zawodowych.

Dziękuję bardzo.

M.B.